РІЗЬБОНАРІЗНИЙ ІНСТРУМЕНТ

Технічна інформація різьбонарізний інструмент

Нарізання різьби плашками та мітчиками. Плашка є не що інше, як єдине або розрізне кільце-гайка, що має поздовжні канавки, що утворюють ріжучі кромки. Круглі плашки, що набули широкого поширення, використовуються для обробки за один прохід зовнішнї різьби діаметром до 52 мм. Отримання гвинтової поверхні плашками може бути виконано вручну тримачами або на верстатах. Обробка різьблення плашками має істотний недолік - поява похибок кроку при порівняно великій довжині гвинтової поверхні. Для формоутворення внутрішніх різьблень діаметром до 50 мм, використовується простий і відносно економічний спосіб - обробка мітчиками. Мітчиком називається сталевий стрижень з різьбленням, розбитим на ділянки канавками, які утворюють ріжучі кромки, що зрізають у процесі обробки матеріал, і по яких відводиться стружка.

Нарізання різьбовими гребінцями та різцями. Різьбонарізними різцями називають однониткові конструкції, що мають профіль однієї западини різьблення. Різьбові гребінки – багатониткові різьбові різці, у яких профіль аналогічний профілю оброблюваної гвинтової поверхні деталі. Профілі різьблення на гребінці розташовуються в ряд з відстанню рівним кроку гвинтової поверхні. Ці види інструментів застосовуються для отримання як зовнішнього, так і внутрішнього різьблення на токарно-гвинторізних верстатах. Дана технологія нарізування гвинтової поверхні деталей характеризується порівняно малою продуктивністю, завдяки чому вона зазвичай використовується в одиничному та дрібносерійному виробництві та при виготовленні калібрів, точних та ходових гвинтів.

Різьбофрезерування. Масово застосовується для отримання різьблення середнього та великого діаметру на спеціальних верстатах та для обробки внутрішніх та зовнішніх гвинтових поверхонь на верстатах з ЧПУ. Як обробні інструменти застосовуються дискові або гребінчасті фрези, черв'ячні фрези , долб'яки.

Дискові фрези зазвичай використовують для фрезерування різьблення відносно великої довжини, трикутного і трапецеїдального профілю, що мають крок більше 3 мм. Вони застосовуються для попереднього формоутворення гвинтових поверхонь ходових гвинтів під чистове калібрування шліфуванням або різцем. Інструмент фіксується щодо оброблюваної заготовки під кутом підйому витків різьби, що фрезерується. Дискова фреза під час роботи здійснює обертальний рух і рухається вздовж осі заготовки з подачею, що становить довжину кроку різьблення за цикл обертання заготовки. Деталь, що нарізається, обертається з малою швидкістю, забезпечуючи кругову подачу.

Групові різьбонарізні фрези являють собою сукупність дискових фрез з довжиною на два і більше кроки, яка перевищує довжину ділянки гвинтової поверхні деталі, що обробляється, одночасно зрізають всі витки різьблення. Гребінчасті фрези використовують для формоутворення внутрішніх та зовнішніх різьб малої довжини, як правило, з трикутним профілем, крок яких становить 1..3 мм. У процесі обробки вісь заготовки розташовується паралельно до осі інструменту. Заготівля та фреза здійснюють обертальний рух. При цьому, інструмент з малою швидкістю здійснює поступальне переміщення вздовж осі, рівне кроку різьби, що фрезерується, на оборот заготовки і радіальну подачу на висоту гвинтової поверхні. Обробка починається з радіального врізання, групової фрези, що обертається, в нерухому заготівлю. Після закінчення врізування необхідно зробити один повний оборот заготівки.

Якщо порівнювати з нарізанням різцями, то рівень стабільності та продуктивності різьблення нарізки за допомогою фрез вважається більш високим.

Формоутворення різьби пластичним деформуванням. Ця технологічна процедура може виконуватися шляхом штампування. Штампування годиться, переважно виробництва виробів з гвинтовими поверхнями з кольорових металів та його сплавів. Для виготовлення різьби на болтах, валах, шпильках, гвинтах і подібних деталях широке застосування отримав метод накочування різьби. Цей технологічний процес виконується за допомогою спеціальних роликів, циліндрична поверхня яких відповідає профілю різьби, що отримується. Сутність способу полягає в тому, що накатний ролик вдавлюється в заготовку, і профілем свого різьблення матеріалізує слід на ній, тобто відбувається пластична деформація, тим самим різьблення набуває не тільки рівної і чистої, а ще й зміцненої поверхні. У результаті деталь виходить високоміцною, тому, що волокна металу заготовки не перерізаються, а ущільнюються. Накочування здійснюється за допомогою обертових або постійних різьбонакатних головок, з використанням різних мастил, наприклад веретенного масла, сульфофрезолу і т. д. Прийнято вважати недоцільним накочування різьблення на деталях, зроблених з чавуну, твердих бронз та інших крихких матеріалів. Накочування гвинтової поверхні вважається найбільш високопродуктивною та якісною технологією отримання різьблень для кріплення. Гвинтові поверхні або як ще прийнято говорити різьблення отримали широке застосування в машинобудуванні, судно-і авіабудуванні, приладобудуванні та інших галузях промисловості. Вони призначені передачі руху, і навіть для з'єднання деталей між собою. Різьбленням прийнято називати спіраль, основою якої є конічна або циліндрична поверхня, що має гвинтову лінію з постійним кроком. Обробка гвинтових поверхонь з допомогою інструментів, виробляє поверхню, тобто. поверхня різання яких є поверхнею обертання, займає важливу позицію в загальній масі виробництва деталей, що мають гвинтові поверхні. Процес отримання внутрішньої та зовнішньої різьби передбачає обробку стрижня або отвори заготовки, при якій використовуються спеціальні інструменти, а саме: шліфувальні круги; пальцеві, дискові та гребінчасті фрези; ролики; різці-летучки.

Лиття. Метод полягає в тому, що в попередньо приготовлену ливарну форму, внутрішня частина якої має вигляд заготовки деталі, заливають метал розплавлений. Потім наповнений матеріал твердне і остигає, після чого його виймають у вигляді готової деталі. Цей спосіб годиться тільки для формоутворення різьблення з пластмас, кольорових металів та їх сплавів з відхиленнями в точності.

Шліфування абразивними колами або так званий метод шліфування точного різьблення. З назви ясно, що така технологічна процедура виконується для отримання точних різьб ходових на відносно коротких різьбових деталях. Обробними матеріалами служать дрібнозернисті шліфувальні одно-і багатониткові круги. Сутність даного технологічного процесу полягає в наступному, інструмент, який розташований до оброблюваної заготовки під кутом підйому гвинтової поверхні, при порівняно швидкому його обертанні подається до деталі, що обертається з малою швидкістю вздовж осі на величину кроку різьблення, вишліфовуючи відповідну канавку на поверхні деталі. Висока чистота поверхні різьби є суттєвою перевагою даного способу.

Електрохімічна та електрофізична обробка. Цей спосіб підходить, як правило, для формоутворення різьби із крихких матеріалів, матеріалів, що мають високу твердість і т.д.

Обробка лезовими інструментами. Застосовується для виготовлення внутрішніх та зовнішніх різьб, що мають різний профіль. Така технологія нарізування забезпечує високу якість обробки за відносно невисокої продуктивності. Цей спосіб універсальний і зазвичай використовується в дрібносерійному та індивідуальному виробництвах. У ролі різьбонарізних пристроїв виступають наступні інструменти: різьбові головки, плашки та мітчики, різці, гребінки, дискові та групові фрези. Цей метод отримання різьби умовно можна розбити на такі підметоди:

Нижче наведено такі ознаки, за якими класифікуються різьблення:

    1. Залежно від експлуатаційного призначення діляться на: ходові, кріпильні, кріпильно-ущільнювальні та спеціальні.

    2. За формою профілю бувають: круглими, прямокутними, трапецеїдальними та трикутними, які, у свою чергу поділяють на дюймові, трубні та метричні.

    3. Відповідно до розташування різьби: зовнішні та внутрішні.

    4. Залежно від форми поверхні, на якій отримано різьблення, поділяються на: конічні та циліндричні.

    5. У напрямку заходів: праві та ліві.

    6. Залежно від протяжності кроку поділяються на: великі (нормальні) та дрібні.

    7. За кількістю заходів бувають: одно- та багатозахідними.

Мітчики ручні

омплекти з 2-х та 3-х шт. Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5)


Мітчики для глухих та наскрізних різьблень, для ручного застосування.

Мітчики машинно-ручні

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5)


Застосовуються вручну або на верстаті.

Мітчики машинні

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5), HSS Tin, HSS TiAIN


Спіралеподібна стружковідвідна канавка.

Мітчики дюймові UNC, UNF, BSW

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5), HSS Tin, HSS TiAIN


Потовщення хвостовика підвищує міцність мітчика.

Мітчики трубні G, PG

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5), HSS Tin, HSS TiAIN


Мітчики з великими дюймовими (трубними) різьбленнями.

Мітчики однопрохідні М, G, NTP

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5), HSS Tin, HSS TiAIN

Мітчики, плашки безстружкові

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5), HSS Tin, HSS TiAIN

Мітчики гайкові

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5), HSS Tin, HSS TiAIN


Довга робоча частина мітчика дозволяє зарізати різьблення в декількох гайках.

Плашки

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5)


Весь асортимент на сайті, плашок за формою та різьбленням.

Плашки дюймові UNC, UNF, BSW

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5)


Плашки з дюймовими європейськими та американськими різьбленнями.

Плашки трубні G

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5)


Плашки з великими дюймовими (трубними) різьбленнями.

Набори мітчиків та плашок

Весь асортимент на сайті, різьбонарізний інструмент в наборах.

Відновлення різьби

Ремонт зовнішніх різьблень великих діаметрів для ремонту осей, валів, шпинделів, гвинтів.

Ремонт різьби вставками

нутрішня різьба


Лужони


Набори


Монтажний інструмент


Спец. мітчики

Мітчики та плашки конічні

Інструментальна сталь HSS (Р6М5), HSSCo5 (Р6М5К5)

Оформити замовлення

Придбати Різьбонарізний інструмент ви можете через форму замовлення або зателефонувавши нам. Для замовлення нашої продукції перейдіть за посиланням: оформити замовлення.