СЛЮСАРНИЙ ІНСТРУМЕНТ

Слюсар — це потрібна та затребувана професія за всіх часів. Навіть сьогодні ми потребуємо слюсарів, а який Слюсар без інструмента? Майже завжди в побуті необхідний певний основний набір інструментів для слюсаря, хочаб найменший. Найзатребуванішим є молоток - найдавніший інструмент. Він напевно і найпростіший. Але молоток також має бути якісним і відповідати поставленим вимогам. Якісні молотки виготовляються із загартованої сталі. Ручка молотка має бути зручною формою, не вислизати і тримати правильно баланс. Особливе місце у роботі тесляра займає такий інструмент, як викрутки. Сьогодні у продажу є різноманітні викрутки різних розмірів. Вибір викрутки залежить від форми та розмірів шліців. Найпоширеніші хрестоподібні та прямі шліци. Важливу роль грає довжина викрутки. Чим вона довша, тим надійніший і зручніший контакт із шурупом.

Сьогодні не втратив своєї актуальності сокира. Сокира досить затребувана при обробці різних колод. Вона має спеціальну форму для зручного утримання в руках. Вибір сокири залежить від виду роботи, яку потрібно зробити з її допомогою.

Для вимірювання різних довжин у наборі слюсаря завжди є рулетка кишенькова та сталева лінійка. Слюсар не може обійтися без професійного рівня, точність якого становить 0,5 мм на довжину 1метр. Своє відведене місце у наборі слюсаря займають плоскогубці та кліщі. Вони необхідні певного виду робіт. Розвідний гайковий ключ із гладким зівом використовується слюсарем для закручування гайок. Особлива увага приділяється напилкам та надфілям, які необхідні в роботі. Напилки мають різну форму, залежно від призначення. Напилок складається із зручної рукоятки та міцного робочого полотна, з певною насічкою. Самі насічки бувають різних видів.

Ручні пилки також можуть стати в нагоді в роботі. Хоча сьогодні багато електроінструментів, трапляються випадки, що без ножівки не обійтися. Для розташування та закріплення деталей на верстаті або верстаті використовуються спеціальний пристрій, який називається струбцина. Струбцини поділяються на гвинтові та зубчасті, залежно від типу затискного елемента. Крім перелічених інструментів у роботі Слюсар часто використовує: складний метр, рашпіль, крейда, косинець, киянку, будівельні кусачки, гвоздодер, ломик, різні лещата, пробійник, ножі, стамески, невеликий рубанок, коловорот і долото, шило та інші прості та складні інструменти наприклад магнітний куточок.