ТаКАРНІ ВЕРСТАТИ ТА ІНСТРУМЕНТИ

Токарні роботи сьогодні становлять дуже відчутну частину загального обсягу операцій, необхідні якісної обробки металлозаготівль та інших матеріалів. Токарні верстати, обладнання та інструменти необхідні при виконанні розточування та обточування конічних, циліндричних та фасонних поверхонь. Крім цього, найсучасніше обладнання токаря підходить для нарізання різьбових елементів, підрізування та виточування торців, зенкерування, свердління або розгортання отворів.

Принцип точення

Токарні верстати за принципом дії дуже схожі. Під час виконання поставленого завдання майбутні вироби отримує обертальний рух, а різець – поступальний. Поєднання таких напрямів подачі дозволяє створювати фасонні, конічні і циліндричні поверхні.

Види токарних інструментів

Залежно від призначення інструментів та особливостей проведення будь-якої дії, токарні верстати відрізняються робочим елементом. Основною ріжучою кромкою можуть бути забезпечені не тільки цілісні різці і зі змінними пластинами, але і свердла, зенкери, мітчики, плашки і тд. До допоміжних токарних пристроїв відносяться різні тримачі (цангові, кулачкові), різьбонарізні патрони, перехідні втулки та запчастини, необхідні для збирання інструменту.

Токарні верстати відрізняються потужністю. Наприклад, побутові міні-верстати характеризуються потужністю до 400 Вт. (Великі заводські установки в десятки разів більше і, відповідно, потужніше).

Габарити токарного верстата визначають максимальну довжину (відстань між бабками) і висоту заготовки. Крім того чимбільше частота руху шпинделя, то вище точність.

Токарні верстати розрізняються за функціональною приналежністю.

Сьогодні виділяють:

Якщо Вас цікавлять якісні верстати та оснащення до них, змінні та напайні пластини заходьте на сайт http://www.rezec.in.ua/tverdosplavnye-plastina .

На сьогоднішній день все частіше громіздкі однозадачні конструкції поступаються місцем сучасним верстатам з ЧПУ. Завдяки програмам частка людської участі у процесі тех. обробки (а, отже, і ймовірність похибки) зведено до мінімуму. Токарні верстати з ЧПУ міцно влаштувалися не лише на найбільших містоутворюючих промислових підприємствах, а й у побутових умовах серед захоплених своєю справою майстрів.