СВЕРДЛІННЯ БЕТОНУ

Більшість домашніх умільців гадають, що просвердлити отвір у бетонній стіні — завдання простіше нікуди. Це так. Але лише в тому випадку, якщо виконувати роботу чітко та акуратно, використовуючи правильне свердло та потрібний інструмент. Загалом, давайте не затягуватимемо і розберемося в основах свердління бетону.

Тож почнемо. 3 основні етапи роботи:

1. Насамперед, звичайно ж, слід вибрати свердло. У нашому випадку купувати потрібно твердосплавне, тому що саме воно ідеально підходить для роботи з бетоном. Загалом, підберіть якісне свердло переможця і приступайте до роботи. Пам'ятайте, що кут заточування свердла має становити 60 градусів.

2. Тепер підготовка. Переконайтеся, що на ділянці стіни, де буде отвір, немає проводки або труб. Для цього можна використовувати металошукач (якщо він є). Перед початком основної роботи варто підготувати будь-яку ємність із водою (для охолодження свердла).

3. Далі беремо дриль (ударний) і намічаємо центр майбутнього отвору. Це поглиблення робиться на низьких оборотах і, звичайно, не в ударному режимі. Намітили? Тепер можна використовувати ударний режим і переходити на вищі оберти. Пам'ятайте, що отвори діаметром 13 мм та більше рекомендується робити перфоратором. Може з цим завданням упоратися і дриль. Можливо це у тому випадку, якщо її патрон підходить під конічне свердло великого діаметру.

Робіть роботу поетапно, і у вас обов'язково вийде. Вдалого свердління.