ЯК ВИБРАТИ СВЕРДЛИЛЬНИЙ ВЕРСТАТ?

Свердлильний верстат використовують для свердління отворів за заданими параметрами в різних матеріалах. Дриль, що має таку ж функцію, не може забезпечити необхідну точність та діаметр отвору.

У конструкцію свердлильного агрегату входить електромотор (асинхронний двигун), ремінний механізм, що передає енергію, робочий орган, представлений закріпленим у патроні свердлом. Верстат розміщується на робочому столі, на який за допомогою лещат кріпиться заготівля.

Виготовляється кілька різновидів верстатів: радіально-свердлильні, одно або багатошпиндельні напівавтомати, похило-свердлильні, горизонтально-розточувальні, вертикально-свердлильні.

За допомогою свердлильного верстата в заготовках роблять скрізні чи глухі отвори, збільшують діаметр готових отворів, нарізати різьбу.

Вибираючи верстат потрібно визначитися з його призначенням: чи регулярно він працюватиме по кілька годин або нетривалий час. Потужність свердлильного верстата має бути достатньою для свердління заготівок.

У побутових моделях свердлильних верстатів потужність складає 350-600 Вт, а діаметр свердління 3-16 мм. Для обробки металевих деталей великої товщини потрібні потужні верстати від 1 кВт до 3 кВт.

Допустимий діаметр отвору - це другий, після потужності, показник, що характеризує верстат. Випускаються високоточні верстати невеликого розміру, здатні свердлити отвори діаметром 15-6 мм.

На сучасних верстатах частоту обертання шпинделя змінюють спеціальною ручкою, вона може мати від 5 до 16 режимів швидкості.

Більшість моделей свердлильних верстатів розраховані на стандартну двофазну напругу в мережі 220 Вт, але є й ті, що споживають 380 Вт, це важлива характеристика, що вимагає уваги.

Свердлильні верстати бувають спеціалізованими - для дерева або металу та багатофункціональними, останні кращі у домашньому використанні.

Від правильного закріплення заготовки залежить точність свердління. Якісні моделі верстатів оснащуються світловим прицілом, що дозволяє за допомогою лазерних променів, що перетинаються, закріпити деталь у потрібному положенні. Слід зважити на габарити робочого столу, від них залежать допустимі розміри заготовки.