ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ САНТЕХНІЧНИХ РОБІТ

Існує перелік необхідного інструменту, який має бути у кожному будинку. Наявність інструменту дозволяє виконувати різні ремонтні роботи, зокрема і сантехнічні, не вдаючись до чужої допомоги. Крім того, це забезпечує найшвидше проведення ремонту, без зайвих очікувань.

                    Цей перелік містить:

1. Викрутки. З прямим, хрестоподібним та спеціальними видами шліца. Викрутки мають різну довжину та розміри шліців. Краще, якщо буде найбільш повний ряд цього виду інструменту. Гумова ручка або ручка з гумовими елементами краще, ніж повністю пластикова.

2. Пасатижі. Мають три основні розміри. 90-110 мм, 160 мм, 240 мм. Їхній розмір визначає ширину розчину губок. Найбільш універсальними є 160 міліметрові пасатижі. Тому в більшості випадків їх достатньо. Однак не завадять і 240 міліметрові пасатижі для проведення силових робіт. Наприклад, розкушування товстого дроту.

3. Гайкові ключі. Мають безліч видів та розмірів. Краще мати комбіновані ключі. Це коли один ключ є один розмір. З одного боку ріжковий ключ, з другого накидний. Найкращий матеріал ключів це хром-ванадій. Краще мати два ключі одного розміру.

4. Молотки. Достатньо чотирьох молотків. Це молотки вагою 100 г, 250г, 500г та 1 кг.

5. Зубила.

6. Напильники. Вони представлені різними видами і формами. Вони бувають плоскі, квадратні, круглі, напівкруглі, трикутні. Мають різну насічку. З дуже дрібною насічкою називаються довідковими, а з дуже великою - драчевими. Сюди ж входять прості та алмазні надфілі.

7. Ножівки по металу та по дереву.

8. Ножі та ножиці. Як спеціальні, і загального застосування.

9. Вимірювальний інструмент. Рулетка. Цілком достатньо до 5 метрів. Металеві лінійки. Краще мати кілька лінійок, наприклад, 150мм, 300мм, 500мм і 1м. Штангенциркулі 150мм з глибиноміром та 250 мм.

10. Шуруповерт та насадки до нього

11. Електричний дриль та набір свердл.

12. Перфоратор із різним інструментом

13. Труборіз.

14. Тиски або різні види притисків, наприклад трубний притиск.

15. Мітчики та плашки.

Це, звичайно, далеко не повний перелік інструменту, але цілком достатній для виготовлення різних ремонтних робіт. Інструмент вимагає правильного зберігання та догляду.