ВИКОРИСТАННЯ ЕКСТРАКТОРА БОЛТІВ

Іноді болт або гвинт сильно закручений у поверхню матеріалу і немає можливості захопити його щипцями і видалити частину, що залишилася. Існує досить просте рішення та дуже економічне. Купуйте екстрактор болтів, який схожий на гвинт, але зі зворотним різьбленням. Ось як його використати.

1. Підготовка інструментів:               

Екстрактор близько 2/3 діаметра гвинта, який його витягуватиме. Ви можете купити окремі екстрактори гвинтів у магазині або в наборі.

Розточувальні свердла (наприклад, із швидкорізжучої сталі з покриттям з титану або карбіду вольфраму). Вам знадобиться свердло 3 мм або навіть 1.5 мм, щоб зробити рекомендований розмір отвору.

Гостро шило, щоб пробити метал.

 Молоток

 Гайковий ключ.

Рукавички (за бажанням).

Олія для різання (за бажанням).

Кліщі (переважно) або телескопічні кліщі (опціонально).

2. Позначте центр на болті шилом, перш ніж свердлити отвір.

3. Просвердліть напрямний отвір у центрі болта, що застряг, свердлом 3мм. Використовуйте свердло 1.5 мм, щоб збільшити отвір, поки він не вийде рекомендованого розміру для розміщення екстрактора. Будьте обережні та тримайте свердло в центрі болта. Просвердліть його на потрібну глибину, як правило, приблизно 3 діаметри зробленого отвору.

4. Вставте екстрактор: помістіть наконечник екстрактора в отвір і вдарте його трохи молотком. Потім за допомогою ключа (T ключ) повільно обертайте його проти годинникової стрілки у напрямку отвору. Для роботи можна використовувати м'які рукавички, щоб екстрактор краще входив у зламаний болт.

5 . Продовжуйте повертати екстрактор, доки зламаний гвинт не почне викручуватися. Як тільки гвинт прийшов досить далеко, можна застосувати щипці (переважніше) або телескопічні захоплення, щоб вивернути гвинт і видалити його повністю.

Поради.

- Якщо ви використовуєте олію для різання, це допоможе збільшити термін служби свердла.

- Якщо ви використовуєте дриль зі зворотним обертанням, то можна прибрати зламаний гвинт або болт без екстрактора. За допомогою обертальної сили, можна регулювати отвір достатньо, щоб звільнити болт і змусити його обертатися. Але якщо це не спрацює, ви можете погіршити ситуацію.

- Використання олії може бути дуже ефективним, щоб послабити іржаві болти. Нанесіть його на ніч.

- Завжди надягайте захисні окуляри під час роботи з металом. Екстрактор болтів може розбитися, свердло може зламатися, а шматочки зламаного гвинта можуть відлетіти. Захисні окуляри можуть урятувати вас від травми очей.