Свердла HSS

Приставка HSS (High Speed ​​Steel) - це загальне позначення інструментальної швидкоріжучої сталі, яка застосовується для виготовлення різного типу металоріжучого інструменту. В основному марка сталі HSS застосовується для виготовлення свердл, фрез мітчиків. Свердла HSS мають твердість, як у холодному, так і в гарячому станах, високим опором до руйнування та червоностійкістю.

За способом виробництва свердла hss маркуються:

HSS - R (накатний спосіб виробництва);

HSS – G (шліфований спосіб виробництва).

Для забезпечення гарячої твердості та червоностійкості до свердла марки HSS додають кобальт (позначення HSS-Co5) – аналог M35, Р6М5К5 (варіанти позначення – HSCO, Co5%, BM 35). Свердла марки HSS-G Co 5 застосовуються для обробки: нержавіючої сталі, міді, латуні, бронзи, чавуну, алюмінієвих сплавів, сталевих легованих міцністю до 1200 H/м2.

Для захисту свердл HSS від зношування використовують покриття TiAN (титан-алюміній-нітрид) або TiN (нітрид титану). Вважається, що покриття TiAN збільшує строк служби свердла в 5 і більше разів. Свердла з покриттям TiAN мають відмінну стійкість до високих температур, в основному застосовуються для високошвидкісної обробки.

Якісні свердла HSS проходять роликову прокатку, за рахунок чого швидкоріжуча сталь стає міцнішою і міцнішою.