СВЕРДЛІННЯ МЕТАЛІВ

Свердління один із найдавніших технологічних процесів. У давнину люди примудрялися робити отвори без інструментів. З того часу технологія свердління матеріалів постійно вдосконалюється. Щороку з'являються нові матеріали та технології, удосконалюється геометрія ріжучої частини свердла, з'являються нові підходи до проектування інструментів.

Традиційно свердла поділяють на вид оброблюваного матеріалу. Таким чином, вони поділяються на свердла для металу, дерева, пластмаси, цегли, скла, плитки, бетону і т.д.

Свердління металів. Для обробки металів переважно застосовують свердла спіральні стандартні. Якісні свердла по металу виготовляють із спеціальної міцної та довговічної сталі, також свердла по металу повинні мати високий показник теплостійкості - адже при роботі свердло сильно нагрівається. Якісне свердло довго зберігає гостроту ріжучої кромки, неякісні свердла при нагріванні втрачають свої ріжучі властивості.

При обробці металу варто використовувати мастильно-охолоджувальну рідину, проте це не завжди можливо. У цьому випадку рекомендується використовувати більш якісні свердла з кобальтової сталі (HSS-R Co) , біметалічні або з покриттям з титану нітриду. (HSS-G TiN) Не варто купувати такі свердла на базарі - "не все золото, що блищить". Оскільки дана категорія свердл дорожча ви повинні бути впевнені, що купуєте якісний товар .

Купуючи свердла для металу, необхідно пам'ятати, що метали бувають різні: одна справа свердлити просту конструкційну сталь, і зовсім інше нержавіюча сталь. Якість свердл можна визначити простим способом - по стружці матеріалу, що обробляється. Матеріали, які утворюють коротку сипку стружку, можна свердлити всуху, використовуючи дешевші свердла. Якщо метал в'язкий, наприклад, нержавіюча сталь, краще не пошкодувати грошей на якісне свердло.

Для свердління отворів більшого діаметра використовують спеціальні корончасті свердла . Важливо знати що: чим більше діаметр отвору, тим більший обертовій момент потрібен. Тому переконайтеся, що ваш електроінструмент відповідає поставленим завданням.

Пам'ятайте, що при роботі з корончастими свердлами не потрібно перевищувати максимальне навантаження, допустиме для вашого дриля.

Свердлами по металу, можна обробляти й інші матеріали, наприклад деревину, пластик (що часто і роблять), проте завжди потрібно враховувати характеристики матеріалу, що обробляється.