ЯК ВИБРАТИ МОЛОТОК?

Як показує практика, багато хто навіть не замислюється над тим, як правильно вибрати молоток перш, ніж вирушити до магазину. Хтось замислюється про це вже безпосередньо перед самою покупкою, а хтось зовсім не думає.

В даний час багато виробників даного інструменту пропонують до вашої уваги досить багатий вибір молотків, і тому багато хто може просто розгубитися перед представленим асортиментом.

Перш ніж зробити покупку, слід мати хоч якесь уявлення про неї. Молоток – це, мабуть, один із найдавніших інструментів, які тільки винаходила людина.

Сьогодні існує безліч молотків , призначених для певних видів робіт. Найбільш затребуваними у використанні є столярні та слюсарні молотки.

Звичайний молоток складається, як правило, з трьох основних деталей - головки (капелюшки), рукоятки та клинка (з'єднуючого вузла).

Капелюшок молотка - одна з найголовніших частин інструменту, яка має бути виготовлена ​​з якісної сталі. Всі робочі поверхні молотка, що діють, повинні пройти процедуру загортовквання, наприклад, бойок гартують у воді, гвоздодер в маслі.

При покупці слід враховувати один важливий факт - відстань між бойком і гвоздодером не слід піддавати гартуванню, інакше воно стане твердим, що призведе до поломки головки під час сильних ударів.

Далі, на що необхідно звертати увагу, перш ніж придбати молоток – це на форму бойка, яка буває трьох видів: опукла, плоска та зазубрена. Перший вид призначений для впливу на слюсарні інструменти, друга для забивання цвяхів, а третій вид - для складніших робіт, тому як шорстка поверхня інструменту не дозволяє ковзати по поверхні.

Ще один аспект, про який не варто забувати, прийшовши в будівельний магазин, це те, що вага головки молотка має велике значення при виконанні будь-яких робіт. Тому вибирати інструмент варто, виходячи зі своїх потреб.

Наступний елемент, на який обов'язково зверніть увагу при виборі молотка – спосіб виготовлення капелюшка. Найміцніші ковані та штамповані молотки, а ось литі прослужать вам недовго.

І, насамкінець запам'ятайте, що ручка молотка є не менш важливою його частиною. Саме від її якості залежить і зручність роботи, і фізичний стан трудящого, і матеріальні витрати. Найпопулярнішими, та й, мабуть, практичними є дерев'яні ручки, далі йдуть сталеві, а останнє місце займають рукоятки з фібергласу.