ТЕХОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ДОГЛЯД ЗА МАГНІТНИМ СВЕРДЛИЛЬНИМ ВЕРСТАТОМ

Техобслуговування та догляд за верстатом

Увага! Спочатку вийняти вилку з розетки.

Магнітну стійку верстата слід утримувати в чистоті та необхідно регулярно чистити. Щоб уникнути нещасних випадків стійка, кабель підключення захисного проводу, штепсельні роз'єми, вимикачі та блокатор мимовільного пуску повинні регулярно перевірятися на предмет пошкоджень. Вказівка: Дотримуйтесь інструкції з технічного обслуговування та догляду за вбудованим електроустаткуванням. Пошкоджені машинні елементи слід замінювати лише оригінальними запасними частинами. Всі поверхні ковзання напрямних раз на три місяці після їх очищення слід змащувати олією. Виникає бічний люфт може бути усунений за рахунок підтяжки гвинтів. Для оптимального охолодження вентиляційні прорізи свердлувального приводу потрібно зберігати вільними від пилу та бруду. Пам'ятайте, що ремонт, техобслуговування та перевірка електроприладів повинні здійснюватися лише фахівцями (відповідно до VBG4), оскільки некваліфіковано виконаний ремонт може спричинити значну шкоду користувачу! При замовленнях запасних частин необхідно вказувати номер для замовлення або надсилати зразок із зазначенням серійного номера верстата, типу його конструкції та напруги.

Перед введенням в експлуатацію верстата

Уважно прочитати та дотримуватися положень посібника з експлуатації та інструкції з безпеки! Правильно підключіть верстат до електромережі. Враховувати номінальну напругу на типовій табличці! Якщо Ви збираєтеся використовувати подовжувач, він повинен відповідати умовам застосування, а також номінальній потужності охолодження свердлувального верстата. Увага! При свердлувальних роботах, що виконуються горизонтально та вертикально знизу вгору магнітна стійка верстата відповідно до приписів з техніки безпеки підприємства повинна страхуватися тросом, що входять до комплекту, або поясом або скобою. На стійках при цьому є відповідні кріплення.

Введення в експлуатацію магнітного верстата

Направте вершину свердла на намічену кернером точку для свердління. Увімкніть магнітну стійку верстата червоним тумблером «EIN» (УВІМК.). За рахунок магнітного поля свердлильний верстат приєднається до заготівлі. Перед свердлінням перевірте, чи надійно тримається магнітний свердлильний верстат . Магнітні свердлильні верстати з точним позиціонуванням (відмінні за затискним важелем або описом технічних характеристик) дозволяють - і при включеному електромагніті - точно спрямовувати вершину свердла на точку свердління. Для цього послабте важіль затискача пристрою точного позиціонування. Тепер стійка на електромагніті здатна повертатися та переміщатися. Після закінчення центрування важіль знову затискається, і встановлене положення фіксується. У модифікаціях із багатоступінчастою передачею виберіть діапазон частоти обертання свердлувального приводу залежно від інструменту.

Увага! Перемикайте кількість обертів тільки при зупинці свердлильного приводу! Щаблі передачі позначені на перемикачі одиночним та подвійним символами. При перемиканні можна допомогти легким обертанням рукою робочого шпинделя. У свердлильних приводах з додатковим електронним регулюванням частоти обертання число обертів «Speed» і крутний момент «Power» можуть плавно змінюватися відповідним регулятором на приводі. Вказівка: Для цього прочитайте та врахуйте додаткову інформацію в описі свердлувального приводу типу RS40e. У свердлильних приводах з електричним регулюванням частоти обертання регулювання здійснюється за допомогою відповідного перевідного маховика в зоні управління на стійці верстата. У свердлильних приводах з перемиканням напрямку обертання вправо/ліворуч (тільки тип RS 40e) перемикання здійснюється чорним перемикачем у зоні керування на стійці верстата. У його положенні „R“ привід обертається праворуч, у положенні „L“ – ліворуч. Увага! Перемикання напрямку обертання повинне проводитися лише при вимкненому свердлильному приводі. Тепер свердлильний привід вмикається комбінованим зеленим вимикачем з підсвічуванням «EIN» (УВІМК.). Вказівка: Свердлильний привід може бути запущений, тільки якщо увімкнено електромагніт. Подача свердління виконується вручну за допомогою рукояток. Щоб уникнути навантаження магнітного свердлувального верстата чи передчасного зносу інструменту подачу слід проводити рівномірно.

Після кожної операції свердління необхідно видаляти стружку та керн. Дозована подача охолоджувального та мастильного засобів у процесі свердління повинна здійснюватися до інструменту. Слідкуйте за тим, щоб кількість мастильно-охолоджуючого засобу, що подається, не перевищувала необхідного, і щоб воно не потрапляло в магнітний свердлильний верстат. Після закінчення роботи магнітні свердлильні верстати слід зберігати в лежачому положенні, щоб мастило всередині редуктора знову рівномірно розподілилося.