МАСТИЛьнО-ОХОЛОДЖУЮЧІ РІДИНи

Основною причиною уповільнення швидкості свердління і зниження продуктивності є надмірне тертя і супутнє йому нагрівання свердла. І якщо зменшити силу тертя, охолодивши різальний метал інструменту, то можна досягти різкого підвищення ефективності його роботи. Це завдання виконує мастильно-охолоджувальна рідина (МОР).

Перейти до каталогу

Вигода від використання мастильно охолоджуючих рідин

Застосування МОР

Застосування МОР - це правильне рішення, яке підвищить швидкість свердління загартованої сталі на 10%, нержавіючої на 30, а чавуну на всі 40%. Різко покращується також і якість обробки отворів, і продовжується термін життя свердел в рази! Підвищення зносостійкості свердл.

Спрей призначений не тільки для робіт з свердління, але і різання, стругання та перфорації металів. Склад спрею не залишає плям при роботі на покриттях, пофарбованій або лакованій поверхні та забезпечує режим роботи Heavy duty для високолегованих і, особливо, нержавіючих сталей, при свердлінні рейок та роботі з будь-якими твердосплавними матеріалами. Найкраще його застосування - свердління та нарізка різьби в металах.

Спрей і змащує, і охолоджує оброблюваний метал та інструмент. Він підвищує ефективність різання металу навіть на дуже великих швидкостях, подовжуючи термін роботи інструменту. Він чудово підходить при складному свердлінні та нарізанні різьби. Він ідеальний для роботи в горизонтальній площині та свердлінні знизу та призначений для практичних повсякденних робіт із металом.

Звідси випливає, що для надійного і довгого життя свердла оптимальну кількість його оборотів необхідно вибирати ретельно в досить широкому діапазоні. Краще орієнтуватися за даними таблиці, складеної на підставі досвідчених даних для роботи свердл зі швидкорізальної сталі з різними типами матеріалів.

Ці дані відносяться до початкової стадії свердління і коректні для відносно неглибоких отворів (до 15 мм). Але в міру поглиблення свердла все важче стає відведення стружки, все більше збільшується площа контакту свердла і матеріалу, зростають сили тертя, сильніше нагріваються кромки свердла. Отже, при свердлінні глибоких отворів (понад 15 мм) і, особливо, для нержавіючих сталей через їх низьку теплопровідність, обороти свердла необхідно зменшити на 10% і ОБОВ'ЯЗКО ЗАСТОСУВАННЯ ОХОЛОДЖЕННЯ І ЗМАЩЕННЯ інструменту з кобальтом.

Нагрівання свердла великою мірою залежить також і від зусилля подачі інструменту. Чим вище величина подачі, тим товщі переріз стружки, що відрізається, більше опір різання, вище сили тертя. Свердло при цьому сильно гальмується і часто ламається, особливо це властиво роботі ручним інструментом з акумуляторним живленням та при роботі в незручних місцях, на криволінійних поверхнях.

Зазвичайні оптимальні режими свердління визначаються досвідченим шляхом за такими ознаками: якщо свердло затуплюється в кутах ріжучої кромки (на початку циліндричної частини свердла), то занадто велика швидкість обертання .

Якщо ж свердло затуплюється або навіть фарбується по ріжучих кромках - треба зменшити зусилля подачі .

Для свердл компанії RUKO з добавкою кобальту в матеріал сталі свердла необхідно використовувати тільки фірмову від компанії RUKO МОР у вигляді спрею, спеціально пристосовану для роботи з металами та сплавами (чавун, алюміній, загартована та нержавіюча сталь).

Як працювати з МОР?

Мастильно-охолоджувальною рідиною через дозатор змочують місце свердління і сам інструмент, потім негайно приступають до роботи. У процесі свердління при глибині понад 20 мм свердло іноді виймають, очищають його від стружки і через 20-30 готових отворів змочують спреєм вже тільки свердло.

Концентрат мастильно охолоджуючої рідини розбавляється гарячою водою. Для процесу нарізування різьблення пропорція становить 1 літр концентрату до 3 літрів гарячої води. Для процесів свердління, фрезерування, розгортання пропорція складає 1л. концентрату до 15 л. гарячої води.

Пам'ятка під час роботи зі свердлами компанії RUKO

З досвіду металообробки відомо: тендітні матеріали можна свердлити з вищою швидкістю, ніж в'язкі. Але чим пластичніше матеріал, тим більше "прикипає" стружка, швидше нагрівається свердло і знижується його ріжуча здатність. А чим більше діаметр свердла, тим воно масивніше, і, отже, краще відводить тепло від ріжучих кромок. Тому зі збільшенням діаметра швидкість свердління можна суттєво підвищувати!


Асортимент МОР

Мастильний спрей 200 мл.

Мастило-охолоджувальна паста 50 гр.

Мастильна піна 400 мл.

Універсальне мастило 5 л. або 1 л. у каністрі

Прайс МОР

Новая таблица

Оформити замовлення

Купити мастильно охолоджуючі рідини ви можете через форму замовлення або зателефонувавши нам. Для замовлення нашої продукції перейдіть за посиланням: оформити замовлення.

Вгору